Teatr Scena Prezentacje
ul. Marszałkowska 84/92 lok. 203
00-514 Warszawa
tel. 22 620-82-88, fax 22 620-34-90
e-mail: scena@teatrprezentacje.pl
www.teatrprezentacje.pl
Teatr Bez Barier
Informacje dla osób niepełnosprawnych
 
Osoby z niepełnosprawnością ruchową
 
Teatr Scena Prezentacje znajduje się na terenie dawnych Zakładów Norblina. Do teatru należy budynek ze sceną oraz kasa znajdująca się przy wejściu na teren zakładów. Nawierzchnia ciągów pieszo-jezdnych na terenie zakładów jest nierówna, ale nie posiada schodów. Teatr nie ma własnych miejsc parkingowych. Na terenie jest dużo wolnej przestrzeni, na której można zaparkować samochód, dlatego nie powinno być problemu z zaparkowaniem samochodu osoby z niepełnosprawnością. Można podjechać pod same drzwi budynku Teatru.

Drzwi wejściowe są drzwiami dwuskrzydłowymi o szerokości głównego skrzydła 70 cm. Teatr znajduje się na jednym poziomie. Poruszanie się na wózku inwalidzkim po budynku teatru nie powinno stanowić problemu. W teatrze znajdują się toalety dla widzów, ale nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

Na widowni osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mają możliwość siedzenia przed pierwszym rzędem albo wózek może być postawiony na miejscu krzesła. Sala nie została wyposażona w pętlę indukcyjną. Teatr Scena Prezentacje nie dysponuje sprzętem do realizacji spektakli z audiodeskrypcją.